سنگ شناسی

بهترین سنگ ثروت

در این مطلب از دعاجو می خواهیم درم مورد بهترین سنگ ثروت صحبت کنیم. شاید شما نیز اسم سنگ ثروت را شنیده باشید که به سنگ شانس یا انگشتر رزق نیز معروف است. این باور وجود دارد که این سنگ ها می توانند در افزایش شانس یا افزایش احتمال ثروت و رزق و روزی موثر باشد.

البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که داشتن یک سنگ به تنهایی نمی تواند باعث ثروتمند شدن شما شود. این یعنی حتی اگر بهترین سنگ ثروت را نیز به همراه داشته باشید از آسمان ناگهان چند گونی پول در خانه شما نمی افتد. پس برای بدست آوردن ثروت باید حرکت کرد اما همراه داشتن سنگ ثروت می تواند به شما کمک کند که شانس بیشتری پیدا کنید، تصمیمات بهتری بگیرید، باهوش تر و خلاق تر شوید و همه چیزهایی که برای بدست آوردن ثروت نیاز دارید را به بهترین شکل ممکن بدست آورید.

اسلام در مورد سنگ ها چه می گوید

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، از نظر اسلام بهترین نگین انگشتر برای رزق و روزی، نگین فیروزه، عقیق، یاقوت و زمرد می‌باشد که خاصیت و انرژی‌های شگرف و متفاوتی دارند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دنبال استفاده از آنها به عنوان نگین انگشتر هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از سنگ‌های زینتی، از سال‌های دور در زندگی انسان‌ها رواج داشته است. برخی گمان می‌کنند که سنگ‌های زینتی در گذشته صرفاً جنبه‌ی زیبایی داشتند، اما این دیدگاه درست نیست. گذشتگان ما خواص متعددی از سنگ‌های زینتی کشف کرده‌اند، که دانستن این خواص می‌تواند ما را متعجب کند!

چشمان شما با دیدن سنگ‌های زینتی روح و جلوه‌ای ناب به خود می‌گیرد و از آنجایی که چشم پنجره روح آدمی است، آن انعکاس زیبا را در خود جلوه‌گر می‌سازد. این انرژی‌ها علاوه بر ایجاد آرامش، باعث بیدار شدن نیروهای درونی شما می‌گردد.

بهترین نگین انگشتر از نظر اسلام

در کتاب‌ها و احادیث پیشوایان دینی و بزرگان امت اسلام، روایات بسیاری در مورد خاصیت سنگ‌ها و بهترین سنگ ثروت  و «دور کردن فقر» بیان شده که این نشان از آگاهی آنها از خواص و تأثیرات این سنگ‌ها دارد.

۱. نگین انگشتر عقیق

بدون شک نگین انگشتر عقیق بخصوص اگر به همراه دعاهای تاثیرگذار مرتبط با ثروت باشد می تواند به عنوان بهترین سنگ ثروت در نظر گرفته شود.

امام رضا (ع) درباره یکی از خواص عقیق می‌فرماید: «دست کردن انگشتر عقیق، فقر را از بین می‌برد و دست کردن آن نفاق را نیز نابود می‌کند.» (کافی :۴۷۰/۶، وسایل الشیعه: ۸۵/۵، جامع الاخبار ص ۱۳۳)
امام صادق (ع) در حدیثی طولانی درباره خواص سنگ عقیق فرمود: «خیلی عجیب است که شخصی در دستش انگشتر عقیق باشد و درهم و دینار (پول) نداشته باشد.» (مکارم الاخلاق: ص ۸۸، وسایل الشیعه: ۹۱/۵)
امام رضا (ع) می‌فرمایند: «کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی‌شود.» (کافی: ۴۷۱/۶، ثواب الاعمال: ص ۱۷۳، جامع الاخبار: ص ۱۳۴، وسایل الشیعه: ۸۶/۵
عقیق برای وسعت بخشیدن به رزق و بی‌نیاز کردن از مردم

بشیر از امام باقر (ع) پرسید: چه نوع نگینی را روی انگشترم قرار دهم، حضرت فرمود: «ای بشیر! چرا از عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی! همانا این سه، کوه‌هایی هستند در بهشت … تا آنجا که فرمود: هر کس یکی از انواع عقیق را در دست کند و شیعه ما اهل بیت نیز باشد، به جز خیر و خوبی و وسعت در رزق نمی‌بیند و بی نیاز از مردم می‌گردد.»

۲. نگین فیروزه برای دفع فقر

نگین فیروزه ای نیز در کنار نگین انگشتر عقیق به عنوان بهترین سنگ ثروت از آن یاد می شود.

امام صادق (ع) می‌فرماید: «کسی که انگشتری با نگین فیروزه در دست کند، فقیر نمی‌شود و بی‌پول نمی‌ماند» (کافی :۴۷۲/۶، وسایل الشیعه: ۹۴/۵ و ۹۵)

یاری و کمک در امور

امیرالمومنین علی (ع) چهار انگشتر در دست داشته‌اند که یکی از آنها انگشتری با نگین فیروزه بوده و حضرت آن را برای پیروزی در برابر مشکلات به دست خود می‌کردند. (خصال: ۱۹۹/۱، علل الشرائع: ۱۵۷/۱)

فیروزه برای بالا رفتن دعا و تسریع در اجابت آن

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند که همانا خداوند به من خطاب کرد: «ای پیامبر! همانا من حیا می‌کنم از اینکه بنده‌ای در دستش انگشتری با نگین فیروزه باشد و دستش را به دعا بلند کند و من دعای او را مستجاب نکنم و دست خالی برگردانم» (مهج الدعوات: ص ۳۵۹، وسایل الشیعه: ۹۵/۵، بحار الانوار: ۳۲۱/۹۰)

۳. یاقوت

یکی دیگر از بهترین سنگ های ثروت یاقوت است. امام رضا (ع) از قول جدشان امام صادق (ع) می‌فرماید: «انگشتر یاقوت در دست کنید، همانا یاقوت دست نمودن، فقر را دور می‌کند و از بین می‌برد.» (کافی :۴۷۱/۶ وسایل الشیعه: ۹۳/۵)

پیامبر (ص) به یکی از اصحاب خود فرمودند: «انگشتر یاقوت زرد در دست کن تا فقیر نشوی» (مکارم الاخلاق: ص ۸۹)

۴. زمرد

از دیگر سنگ هایی که می توان آن را بهترین سنگ ثروت نامید سنگ زمرد است. رسول گرامی (ص) فرموده‌اند: «دست کردن انگشتر زمرد باعث برطرف شدن فقر می شود» (مکارم الاخلاق: ص ۸۹)

در حدیث دیگری امام رضا (ع) می‌فرماید: «دست داشتن انگشتر زمرد فقر را به ثروتمندی تبدیل می‌کند.» (خلیلة المتقین: ص ۱۸)

چه انگشتری پیشنهاد می‌شود؟

اگر به دنبال آرامش روحی یا افزایش رزق و روزی هستید، می‌توانید انگشتری با نگین مناسب به خود و دیگران هدیه دهید. ولی بهتر است در هنگام خرید انگشتر، به دست‌ساز یا ماشینی بودن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. زیرا یک انگشتر دست‌ساز علاوه بر زیبایی و جلای بهتر، حس و حال معنوی‌تری منتقل می‌کند، زیرا که رکاب در دستان انگشترساز جان گرفته نه به صورت ریخته‌گری! ضمن اینکه انگشتر ساز با ظرافت بهتر و بالاتر، هنر روح خود را در آن به کار می‌گیرد. در ایران، با توجه به علاقه بالای مردان به انگشتر مردانه دست ساز عقیق، فیروزه و …، تعداد و تنوع منابع سنگ‌های زینتی و وجود انگشترسازان ماهر و باتجربه، انگشتر مردانه دست ساز ایرانی زبانزد جهانیان شده تا جایی که انگشترهای دست ساز ایرانی مشتریان فراوانی از سراسر جهان دارد.

البته گستردگی این بازار و وجود مشتریان فراوان سبب حضور شیادانی شده که با نگین‌های تقلبی یا بی کیفیت سعی در کسب سودهای فراوان می‌کنند. برای خرید نگین انگشتر به صورت تکی یا انگشتر مردانه دست‌ساز به صورت آنلاین، بهتر است به سایت‌های شناخته شده و مطمئن مراجعه کنید ( چگونه سنگ های تاثیرگذار را تهیه کنیم).

بیشتر بخوانید

سنگ مهرومحبت

سنگ ماه تولد

سنگ افزایش رزق و روزی

بهترين سنگ براي خوش شانسي

چگونه سنگ های تاثیرگذار را تهیه کنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن